моден

Внимание: 7 опасни елементи на женската гардероба |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Каде и да погледнете, насекаде мода. Тоа е важен елемент на секојдневниот живот на речиси секоја жена. Подолу се работи за женска гардероба — ги носи со претпазливост!

Прво, тесни панталони

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Многу тесен, често тесни-фитинг нога (push up) попречува дренажа на вода и крв. Како резултат на тоа, жените почнуваат да се жалат на оток, која во долг рок (ова е особено точно на луѓето со тенденција да дијабетес или васкуларна болест), може да доведе до формирање на проширените вени и, се разбира, на целулитот.

Втора закана е корсети

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

“Оса појас” е сон на речиси секоја жена. Цврсто врзани, притисна долна облека форми на слика преку анатомија, ова укажува на тоа дека постои компресија и поместување на органи. Страдање и ‘ рбетот, редовно носење на цврста структура доведува до слабеење на неговото одржување на мускулите.

Третиот закана се припишува тесни тесна долна облека

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Се разбира, со користење на тоа добро да се скрие фигура недостатоци, лен стане неприкосновен лидер во шопинг листи. Проблемот е во тоа што густа материјал, кој има задача да ги задржи на проверка набори, во голема мера се инхибира на телото. Ова води кон проблеми на уринарниот систем и постојано непријатност на варењето на храната.

Четвртиот потенцијално опасни елемент на гардероба – мали градник

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Тука зборуваме за изборот на градник кој не се деформира на Гради. За жал, многу жени забораваат или не знам (и дури и да спие со нив), кои се премногу мали градници предизвика иритирачки и неповолен ефект врз млечна жлезди на триење, како и негативно влијаат на циркулаторниот и лимфниот систем.

Петто, закана на изненадување на многу се големи вреќи

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Најголемиот дел кеси се ценети за нивниот капацитет, па жените може да ги користите секој ден. Зошто да носите околу една торба и пакет, ако сите работи да можат да се стават на едно место? Обично, торба станува се потешко и потешко, менувањето на тежина е само на едната страна на телото, која е опасна за ‘ рбетот е извртување, свиткување. Крајниот резултат, жената добива дефекти на држење на телото, болки во грбот и хип зглобовите.

Шестиот елемент – високи потпетици

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Како правило, во таквите чевли, жената е постојано во неприродна позиција, предизвикува неправилна распределба на центарот на гравитација. Честата употреба на висока пета Чевли во исто време предизвикуваат вибрации кои се пренесуваат одредени делови од телото заедно тоа може да доведе до тешки дегенеративни промени на мускулоскелетниот систем. Најмногу погодени се ‘ рбетот, како и на вчитани на мускулите и зглобовите.

Последната закана е да се припише на станови

Caution: 7 dangerous elements of the female wardrobe |

Фактот дека структурата на врвот не гарантира целосна задржување рамни Чевли на нозете. Имаат тенденција да не го изгуби чевли, дополнителни напори се потребни и на оптоварување, особено за поддршка на Чевли со вашите прсти.

Како резултат на тоа, не само за нозете, но речиси сите нога мускулите не кревање на тешки предмети, што може да доведе до контракција и воспаление. Според podiatrists, безбедна и здрава е чевли со ниски потпетици од 2 до 4 cm.

Theme by Anders Norén