моден

Улична мода за сезоната пролет-лето 2019 модна недела во Милано. На најпаметните и повеќето стилски улица images |

Секој знае дека Милан е свет град на модата. Од година во година, имаме се восхитувам на неверојатни модни ревии на познатите дизајнери. Оваа година, Гучи беше погоден од неговата хипнотички покаже и на Moschino шоуто беше незаборавен за неговите цветни мотиви. Се разбира,, други прикажува не се инфериорни во ефективноста.

Во последниве години составен дел на секоја модна недела стана улична мода. Фотографи тесно следење и снимање познати луѓе во нивниот луксузен слики. Модните блогери, ѕвезди, влијателни и познати луѓе ја покажат својата најдобра облека. Оваа недела на модата Алесандро Мишел на Гучи и направи публиката аплаудира со задоволство. Покрај тоа, поканети гости играат важна улога во креирањето на нови модни трендови. Многу гости дојдоа да се покажува во облека од Гучи.

Вистинските отпечатоци на модна недела пролет-лето на 2018 во Милано беше кафез. Многумина дојдоа во plaid блејзери. Некој во комбинација мобилната јакни со нормален панталони и фармерки и некои избра да истражувам во тренд и да носат истиот plaid панталони. Во секој случај, во plaid е сигурен да биде тренд на сезоната.

Цветни печати исто така, стана еден од најпопуларните трендови во Милано. Многумина дојдоа да домот на Макси фустани, шарени цвеќиња.

Исто така, се враќаат во мода на 90-тите години. Сето тоа беше вистина во времето за да се враќаат кај нас, па се сеќавам, се градите на својата облека и да биде во тренд.

Сега, јас ви препорачуваме да погледнете во највпечатлив улица слики од модната недела во Милано. Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Street fashion of the season spring-summer 2019 fashion week in Milan. The brightest and most stylish street images |

Биде модерен!

Theme by Anders Norén