моден

Тренди дечко фармерки: карактеристики, што да се носат, што се случува? |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Тренди дечко фармерки полека, но сигурно ја освои својата “место под сонцето”, меѓу другите предмети од гардероба на модата.

На модерни фармерки дечко (момче)

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Различен од другите модели?

Од класичен жените фармерки, тие се одликуваат со неколку карактеристики:

    1. Половината е потценета, и препоните област не се вклопува (во сите варијанти), и слободни. 2. Овие панталони може да биде и директно и се насочува, и нивната должина треба да не падне под нивото на глуждот. 3. Како по правило, овие фармерки не користите украсени со rhinestones или везови. Висок отколку што се “дозволени” за да ги красат себе – инциденти и прекини во различни места. Фармерки имаат носи изглед или дури и носи омилени панталони. Не плашете се, токму онака како што сакаше да види дизајнери.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Дечко фармерки облека

Кои се дечко (дечко фармерки)

Кога купувате Партнери треба да се има во предвид дека тие ќе изгледаат одлично на девојки со тесни колкови, како тие се во состојба да додадете сантиметар-вториот благодарение на masculatory. Но конкурентна девојки на ваквата облека е подобро да не се обрне внимание. Поради исече нога дечко се во можност да визуелно намалување на растот од неколку сантиметри. Исклучок: носете ги со високи потпетици.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Она што детали да се земат предвид при купување на Партнери

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Brunello Cucinelli

Половината линија

Иако класичен Партнери е на ниски пораст, девојки со мало bellies е подобро да се обрне внимание на модел со висок пораст. Тие се јавуваат често, но ќе изгледа многу попривлечно.

Боја

На Партнери се и темните бои и светлина. Првата е наменета за постари жени и prudes кои се плашат да се привлече внимание на себе. Вториот е за храбри девојки кои сакаат да го привлечат вниманието на другите.

Квалитет

Самите дечко фармерки треба да бидат тешки доволно, и конецот на кој тие stitched дебел и тврд. Должина на глуждот. Ако тоа е под – во екстремни случаи може да се Тркалаат нив до саканата големина.

Што да се носат со дечко?

По успешно купување, друга се поставува прашањето: како да се носат дечко? Важно е да се запамети дека овие фармерки и самите се оригинални парчиња и тие треба да бидат главната слика. Така на врвот е избран повеќе дискретна, иако светли бои не се забранети.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Т-маица

Кратко sleeve или три квартал, со печати или без, тесни-монтирање или “Repartee”, кои повеќе неколку големини. Т-маица може да се покрие горниот дел на фармерки или да биде скриена во само на предните или на сите на пат круг.

Mikey

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Со тенки, дебели или без harnesses. Долго, која личи на туника или краток дека не може да достигне дури и на ниво на папокот. Со чипка, sequins, везови, возбудува, прекини. Тие изгледаат прекрасно само на вообичаената-маици алкохолни црна или бела боја.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Маица

Цврст, Plaid, шарени или дури и со печати. Кошула може да се buttoned на копчиња, и неколку пониски. Покрај тоа, таа може да се носи целосно unbuttoned во комбинација со обична маица ќе се направи голема улица Изглед.

Јакна, јакна

Сите бои и стилови ќе изгледаат одлично во комбинација со Партнери. Можете да ги носи со контраст или класичен маици и блузи.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Rosie Huntington-Whiteley во сини фармерки

Палта, кожени јакни

Есен и зима опции. Главната работа – да го изберат правото outerwear. Веднаш да се каже “Не!”, ” да се јакни и капути. Корисникот треба да изберете кожени јакни (црни кожени јакни), исече грб. Како алтернатива, можете да го носат и на грбот е коленото должина, но во овој случај тоа треба да биде unbuttoned и надополнета со шамија (идеално волуметриски).

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Cardigans, turtlenecks, џемпери

Одлична опција ќе биде џемпер поврзана. Должина – не над половината, а не под средината на бедрото. Лето варијанта на омилени фармерки стане шорцеви Партнери. Да ги комбинирате со различни маици, кошули, блузи, тексас, или сомотски елеци и јакни.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Компатибилни додатоци со дечко фармерки

По изборот на фармерки и на врвот на нив единственото нешто што треба е да ги собереш на правото торба, чевли и додатоци. Како за чевли – тоа може да бидат различни, во зависност од целокупниот стил на облека. Добро ќе изгледа патики или мокасини, чевли високи или ниски потпетици (летни сандали, зимски чизми).

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

При изборот торба подобро е да се обрне внимание на малите канџите или кеси од средна големина. Огромен baggy модели не се многу добро прилагодени за овој фустан, како тоа ќе го одвлече вниманието од главните фармерки.

Trendy boyfriend jeans: features, what to wear, who going? |

Како што споменавме порано, Партнери и самите се одличен додаток. Па стави да заборавите за златен накит, ѓердани, големи обетки. Максимална дека може да си дозволат една убава кожа за на рака. Во зависност од изборот може да биде широк или тесен, со класичен или голема тока. Кога сите нијанси се смета, само сакаат едно пријатно купување на добра нова облека.

Theme by Anders Norén