моден

Стил за лето: бели панталони, што да се носат, слики |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Што да се носат со бели панталони? Конечно лето доаѓа наскоро ќе нè задоволи со топли временски услови и мода девојки од целиот свет да почнат да се носат светлина панталони, обидувајќи се да успешно да ги комбинираат со други предмети за летен гардероба. Да, бели фармерки со висок појас, Culottes или бела широк нога панталони — ова е нешто мора да се има за во текот на летото.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Ајде да видиме што комбинација на бели панталони оваа пролет и лето да изгледаат стилски и модерен. Зборуваме за она што се нивните повеќето модерни жени во светот, како што се Melania трамп, Miroslava Дума, Оливија Палермо, Викторија Бекам, Американскиот модел Gigi Hadid, Kylie Jenner и други ѕвезди — во текот на летото тие преферираат бели панталони.

Најпопуларниот модел бела

Неопходно е да ве потсетам дека модата модел, пролет/лето челик широк-нога панталони, boxy се вклопуваат со висок појас, culottes, исечени фармерки. Со такви модели може лесно да се создаде речиси секој се погледне за летните вечери и топли денови. Style for summer: white pants, what to wear, images |

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Бели панталони со бела врвот

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Зборувавме За монохроматски слики, и како да се ефективно да креираат, неодамна тие станаа многу популарни. На облека поставена во бела боја во лето, изгледа особено стилски.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Kylie Jenner

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Девојки можете да додадете мало невнимание, се стави на вашата омилена кошула наливно бело т маица или топ.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Бели панталони со црн врв

Црна и бела комбинација не е нужно досадна. Напротив, тоа е фасцинантен. Комбинацијата на црни и бели секогаш привлекува внимание, како светла и стилски. Додадете вашиот бизнис или чисто бел костум тонски прибор, Големи очила за сонце бела рамка или црна мала чанта и класичната слика ќе произведе сосема поинаков впечаток. Бели панталони со црна јакна, класична кошула дека секогаш изгледа елегантно и бизнис-како, на чевли изберете удобно пета.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Оливија Палермо

Бела универзална, елегантен, изгледа совршен во сите комбинации со беж, сино, црвено и други бои.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Носам бели панталони како ѕвезда

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Ако се погледне на облека за познати личности и модели со бели панталони, тоа е лесно да се види дека згодна, некои изгледаат строго опции со класична кошула скриена во широк бели панталони. Види како е Melania адут. Ако навечер е ладно, само се фрли на рамениците на исече јакна.

Style for summer: white pants, what to wear, images |

Melania Адут

Theme by Anders Norén