моден

Секогаш се во мода: чевли со необични пета 2019 |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Жените чевли, е предмет на секојдневна гардероба, живот, ги штити нозете, им помага да се создаде нови слики, но исто така може да биде уметничко дело на надарени господар. Денес потпетици, заедно со станот-soled чевли, се соочува со нов пораст и заземаат достоен место во гардероба на жени на модата, жените од сите возрасти, да ви помогне да се нагласи стил.

Високи потпетици, високи потпетици првично се појавила во 1950 година, и пета висина беше само 8-10 cm Тенки, дебели, плоштад, па дури и фенси потпетици се дизајнирани да се создаде илузија на долги нозе, пораст на раст, подобрување на држењето на телото, на држење, да ви помогне да изгледаат самоуверено.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Необични чевли: тематски избор на фотографии

Чевли со необични пета или висока платформа може да се види во сликите на ѕвездите: Лејди Гага, Beyonce (Beyonce), Нина Hagen (Нина Hagen), Џесика Паркер и други.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Секој пар такви уникатни чевли, направени од различни материјали: кожа, велур, neoprene, и чинат неколку илјади долари. Напротив, тоа е обувки за модни ревии и има за цел да се срушат стереотипите, да оди надвор од границите на можното.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Многу модели со оригинални пета не може да се припише на ортопедски и удобни чевли — ова е повеќе уметност отколку индустриски дизајн. Да се носат во секојдневниот живот на Чевли малку е веројатно дека некој ќе биде удобно, било да е тоа за статистика, партија или вечера во ресторан. Подолу се модели, само тие ќе ви овозможи да се биде единствен во секојдневниот живот.

Секогаш се во мода: избор на интересни модели на чевли со необични пета 2019, фото

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Гледање фотографии на женските чевли и глуждот чизми со високи потпетици (фото од неколку колекции на Долче & Gabbana, Валентино, Џорџо Armani, Версаче и други). Тие се на необичен облик, украсени со кристали, злато и чиста панели, фигурини, бисери.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Оние потпетици во модели не може да се спореди со високи Потпетици Christian Louboutin, кои се познати по својата убавина и сексуалност. Сепак, таквите чевли може да стане центар на составот на сликата.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Чевли помага дизајнери, модни Куќи, да зборуваат, да ги донесат нивните идеи за живот. Нови модели ви овозможи да се облекуваат за да изгледа како жените според нивниот внатрешен свет, и така Стилски.

Always in fashion: shoes with unusual heel 2019 |

Границите помеѓу уметност, мода и занает, се замаглува, нови експерименти продолжи, а ние ќе ги следиме нив.

Theme by Anders Norén