моден

Повеќето модерни блузи, кошули, блузи, кошули, резервоарот на врвот сезона пролет-лето 2019 |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Во овој напис, ние ќе го разгледаме во најновите модни трендови пролет-лето сезона 2019. Се опише она што ќе биде во Мода, се зборува за повеќето актуелни иновации. Во овој напис, ние ги комбинираат сите предмети за облека кои, ако јас може да се каже така, го заврши горниот дел на сликата.

Блузи, кошули, блузи-повеќето потребните работи во гардероберот на секој fashionista. Тоа е причината зошто тоа е многу важно да се биде во тренд и се свесни за сите модни трендови.

Во Принцип, тогаш оваа сезона ќе биде многу екстравагантни работи, необичен се намали, со интересни и понекогаш дури и чудни предмети на накит дека секој fashionista секогаш остана најживописните и стилски. Но, првите нешта прво.

Моден жените блузи кошули пролет-лето 2019.

1.Широките ракави

Главниот тренд, треба да се обрне внимание е блузи со широки ракави или raskladami. Исто така, релевантни се блузи и кошули со огромен Volano истакнати ракави. Во Целина, поголема вашиот ракав е толку модерен.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Aquilano-rimondiThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Hellessy

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Nina Ricci

2.Блуза преголеми

Во сезоната пролет/лето 17 ќе биде многу релевантни за различни блузи и кошули преголеми. За оние кои не знаат, огромен е нешто повик кои изгледаат неколку големини поголеми. Таква облека, не е како сите, но ако сте љубител на преголеми облека, оваа сезона сигурно ќе го цениме.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Од/проектThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Јосиф-resort

3.Транспарентност

Транспарентен блузи и кошули на лесен свила, памук или chiffon за многу долго време не губат своите позиции и да остане модерен и за многу сезони. Главната работа-да не се премине таа казна линија на мистерија за vulgarity. Таква облека треба да носат со претпазливост, дополнување потребните додатоци и комбинирање со право работи.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Roberto CavalliThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Алберта ФеретиThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Fendi

4.Оригиналниот ентериер и дизајн

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Како што рековме, во пролетта и летото на 2019 ќе биде блузи со интересни оркестарот, интересен дизајн и прилагодувањето. Ние ви нудиме фотографии од емисии најпознатите дизајнери од целиот свет. Како декорација блузи може да послужи голем број на flounces, возбудува, чипка и сл. да ги Разгледаме и да го изберат за себе, повеќето модерни, оригинални и екстравагантни блузи и кошули.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Carolina HerreraThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

DelpozoThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Џил СтјуартThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Јохана ОртизThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Aalexis-resort

Тренди блузи и маици пролет-лето 2019

1.Сечење на врвот

Оваа сезона многу популарни се исече на врвот. Така да се каже, Здраво од 90-тите. Се сеќавам како девојките paraded со отворен стомакот во кратки блузи? Сè се враќа во нормала. Ова лето треба да се пумпа до прес за мода врвот само нагласена вашата прекрасна фигура.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Рајан РошThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

ДизелThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

одморалиште ЈоханаThe most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Цимерман

2.Тенки ремени

Не ја губат својата важност, женски блузи со тенки ремени. Овие врвови се совршени за било кој стил на облекување и за натпреварот со здолништа и панталони и фармерки. Овие врвови изгледаат многу женствени и нежни.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Рајан Рош

3.Блузи без ремени

Исто така многу популарни се strapless блузи, кои се лепат на градите. Оваа сезона, дизајнери понуди многу различни модели на овие врвови. Светли бои и оригинален дизајн се главните трендови.

The most fashionable blouses, shirts, tops, shirts, tank tops season spring-summer 2019 |

Јохана Ортиз

Биде модерен!

Theme by Anders Norén