моден

Подготвува за на пролет: како да се избере вистинската боја облека за вашиот тип на тело |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Често девојките се започне со промените со утврдување на ваков тип на изглед. Поделба на изгледот на девојките во следниве категории: зима, пролет, лето, есен за да се утврди најсоодветниот боја.

Getting ready for spring: how to choose the right color clothes for your body type |

Зимата е светла и ладно палета

Девојки имаат светла “ладна” изглед. Тие лесно се привлечат кон себе очите на мажите. Тие имаат многу светла или темна кожа. Кафени очи, црна, темно сива боја или светло зелена. Губење на темно кафеава боја или црна, а ако светла, платина сјај.

Како контраст на девојка најдобро е да се нагласи вашиот изглед, црно-бели палета на бои на облека, тоа не е секогаш досадна и apathetic. Дури и обратно – експресивен и возбудливо, кога ќе ги додадете светли додатоци. И девојка може да се игра со овие бои: црвена, виолетова, темно виолетова, сина, смарагд, жолта. Во принцип, сите ладно избор на бои — ова е вашата опција. Немојте да барате причини, само се комбинираат.

Пролет — топла, светла и мала палета

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

“Топло” тип на појавата може да се утврди со такви карактеристики. Девојки од овој тип имаат килибар, сива или светло кафени очи, тенка кожа, кајсија боја, црвена коса или светло мед. Бои што ќе одговара на овој тип на пастелни: Златна, бледо жолта, праска, зелена, портокалова. Нема потреба да се носат темни алишта, особено Нијанси на виолетова. Не користите во вашата слика на таквите бои како бела, црна, сина, црвена.

Лето — светла и кул палета

Оваа девојка е пепел или светло руса коса, светла кожа. Таа често сива, сина или светли зелени очи. Изберете нежен облека, но кул бои на зрела цреша, јоргованот, темна тиркизна, светло тиркизна, розова, и сива боја. Не користите во облека — црна, зелена, жолта, бела, портокалова. Студената сребро метал, сива боја Монохроматски облека, но се потенцира и ги красат овој тип на девојка.

Есен — топол исклучен палета

Надворешните податоци: кафеава коса, темна кожа, темни очи. Оваа девојка се вклопува во целиот Арсенал на мулти-обоени алишта во топли тонови, слива боја, жолто-кафени тонови, зелена, виолетова-црвена.

Така, главната работа е да се запамети пролет и есен ќе изгледа подобро со топли бои на облека и ладно (зимски, летен) секогаш ќе имаат корист од кул или неутрални нијанси облека собрани.

Theme by Anders Norén