моден

Она што е модерно да се носат кошула? Фотографии и слики |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Кошула првично беше наменета за мажи-каубојците и земјоделците. Нешто практично. Подоцна таа се освои срцата на милиони модата ширум светот, но особено на оние кои сакаат селски земја стил (земја). Тоа почна да се носи со фармерки, капи, високи чизми, а случајно unbuttoning неколку врвот на копчиња.

Главната предност на plaid кошули е дека тоа е удобно и разновиден. Сепак, ова не значи дека сите селектирани кошули се исти. Широк спектар на украс, моделот и разликите во големината на клетките прави секоја кошула оригинална. Ако тоа е точно да се меша такво нешто, додавајќи забава додатоци, ќе добиете удобно облека за на работа или состанок пријатели.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Деталите за избор на памучен ткаенина на карета кошули

При изборот на кошула треба да се разгледа неговата материјал, како што тоа го одредува идниот живот. Најдобро е да се избере предмети изработени од природни материјали затоа што синтетика ќе направи нешто привлечни. Вреди да заборавиме неколку правила при изборот.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

    — Buttoned кошула треба да не здив во градите област. Целосна дами треба да изберете кошули во голем плоштад, можеби ќе дијагонално, но тоа треба да се запомни дека секоја клетка нагласува, не го крие форма. — Средна големина (мал) две-тон ќелија е одличен придружник за млади и спорт секојдневен стил, рокабили, pin-up, Preppie (одликува Шкотскиот кафез), е во можност да се направи вашиот Изглед навистина се забележува. Тоа не е неопходно да се комбинираат ќелијата на истата скала, особено ако немате искуство.

Што да се стави на една маица

Plaid кошули што често може да се види девојки во Тинејџери, во комбинација со едноставна пар фармерки, без било adornments. Тоа е удобно, светла, секогаш стилски опција, а не ограничувачките движења.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

За да го скриете целосна страна — директно стилови на кошули и должина е само под половината, носи untucked. Сопственикот на витка фигура можат да си дозволат да ги пополните, додека додавање на некои широк рака. Многу често, во овој случај носи крупни тешки чизми. Наместо фармерки ќе можат да носат здолниште направени од густа ткаенина, додавање на некои високи чизми.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Ако кошула е долг, тоа може да се носи со legency. Најважното нешто, па кошула опфатени хип.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Права јакна може да се носи со MIDI здолниште (Макси), со пополнување внатре. Нијанси на производи треба да биде во хармонија меѓу себе.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Во класичен стил дозволено кошула во пастелни бои, со беж plaid со едноставна солидна панталони, фармерки, директно или молив здолниште, а-линија.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Во кул време од годината, се чувствуваат слободни да не носат во текот на резервоарот врвот, cardigan, обична џемпер сплетам или црни кожени јакни, но јака е произведена надвор, како и на ракавите и на полите.

Исто кошула може да се носи во текот на монохроматски, обично бели маици или резервоар врвот со шорцеви да заврши изглед може да биде удобно спортски чевли. Материјалот на оваа кошула треба да бидат построги и тоа треба да биде видлив за други.

Често кошула се носи на појас, knotting ракавите. Оди добро со фармерки и панталони. Вие не може да се врзува врвот на здолништа.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Вреди да заборавиме за исклучоци. Во секој случај тоа е невозможно да се носи оваа кошула со plaid здолниште. The thing во кафез треба да биде само еден. Како внимателно да се комбинираат со здолниште до подот.

Комбинации на бои

Боја клетки во кошула не помалку важно од се намали и квалитетни материјали. Така, црно-бела кошула е особено релевантно во класични и бизнис стил, тоа може да се комбинира со црн молив здолниште, прилагодена панталони одговараат со разбраното додатоци и чевли и торба ќе додадете еден допир на елеганција, дури и во секојдневен изглед.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Црвените кошули изгледаат одлично со тексас и црна полите. Кожени панталони се добра опција.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

— Ако кошула е полн со цвеќиња, тогаш ќе треба да се комбинира со било доминантна сенка. Така, сликата ќе има пресврт.

— Ако девојката има темна коса, нејзиниот костум е црвена, зелена, сина и жолта, црна и бела и трендовски розова multicolor печати кошула.
— Руса коса сензуална изглед со пастелни и кул бои.

Модни трендови

    Популарноста и побарувачката за различни plaid кошули во женска гардероба, поради нивната извонредна способност да се создаде различни слоевит, најсмелите, модерен и понекогаш неочекувани комбинации кои успешно се користи во различни стилови, па овие маици се секогаш во мода.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Бела Hadid, помешани се погледне со кошула во кафез

    Палета на бои и големината на клетките варира, но класичните гама и лабава намали сите, исто така, во побарувачката.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Вар кошула со вез

    Многу љубов од модата ужива во уште еден тренд на сезоната е маици со вез, беж палета, смирувачки јоргованот-розова и бела кафез. Тие може да се носи со вашите омилени фармерки, панталони и здолништа, но бидете сигурни дека за да се пре-навивам вашиот ракавите, додадете решителност и храброст. Исто така, остануваат тренди фустани-памучен ткаенина на карета кошули, кои изгледа хармонично на сопствените. Носат со широк појас, долги чизми, секојдневен накит, метал, кожа, пластика, монистра.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

ASOS

    И, се разбира, дами имаат усвоено овој удобен и практичен парче на облека и модни машка кошула plaid темни нијанси дека неговата rudeness истакне женственоста девојки, кревкост на природата и убавината на сликата.

What is fashionable to wear a shirt? Photos and images |

Theme by Anders Norén