убавина

Нокти бизнис дама. Бизнис, статистика нокти |

Бизнис стил, како што знаете, има некои строги барања, не само на облека, но исто така и на модни додатоци, козметика и нокти. Тоа е за последново ќе се дискутира во овој член.

Тоа е лесно да се погоди дека на нокти во стилот на бизнисот треба да бидат повеќе ограничени во изборот на палета на бои лакови. Совршен нијанси на Голи, Темноцрвена, беж, кафе со млеко, како и пастелни нијанси; во Принцип, изберете боја на лак, така што тоа не привлекуваат премногу внимание и изненаден што изгледа, бидејќи вашите нокти треба да биде идеално во комбинација со бизнис стил на облека. Се разбира, премногу светли бои, шарени цртежи се несоодветни. Сè што треба да биде строго и вкусно.

Запомни, исто така, во врска со должината на вашите нокти. Бизнис стил не дозволува долги нокти. Релевантни сега форми долг остар ноктите, како што се stiletto, бадемово или долго овална ќе биде сосема несоодветна. Најдобри се носи на кратки нокти или кратки нокти, овална или квадратен облик.

Но, не мислам дека заводот нокти-тоа е досадно. Напротив, благородна нијанси на палета на бои ги истакнуваат вашиот вкус и стил. Покрај тоа, можете да изберете било каков вид на вашите омилени нокти.

Број еден на приоритетната листа на бизнис нокти, вие можете безбедно да се стави француски маникир. Не треба да биде ограничена на класична бела боја боење на врвовите на ноктите. Изберете од различни бои, можете исто така да користите дополнителни декорација: rhinestones, фолија, монистра, итн., во рамките на разумот, се разбира. Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Како што знаете, главен боја во бизнис стил на облека — класична црна и бела. Тоа е причината зошто, идеална опција за статистика нокти ќе се црни и бели нокти. Тоа е веќе возможно да се користат сите вашата имагинација и да излезе со нешто оригинално. Како бизнис, вие можете безбедно да се избере геометриски нокти или негативен простор. Треба да се избегне некои акција фигури или симпатична отпечатоци, како polka точки, итн. Нокти треба да бидат строги и сериозни. Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Ако вашиот распоред за работа не дозволува да се одвои време да се оди на салон, тогаш најдобрата опција за вас, ќе биде обичен лак. Како што споменавме погоре, бизнис стил вклучува одреден палета на бои. Се чувствуваат слободни да изберат било нијанси на беж, бледо розова, Темноцрвена, Marsala или пастелни нијанси на ноктите полирање. Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

И, конечно, да ви понудат уште некои слики од нокти бизнис за бизнис дама. Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Manicure business lady. Business, office manicure |

Theme by Anders Norén