моден

Најновите трендови за сезоната пролет лето 2019 |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Највозбудливото време за модата, ова е несомнено периодот на модните недели. Бројни брендови диктираат модата и трендовите кои ќе бидат насекаде. Ние сме собрани сите на повеќето релевантни и свежи брендови сезоната пролет лето 2019 во еден член дека секогаш чувајте страна на пулсот на модата и беше во можност да се подготват за сезоната однапред.

1.Шорцеви

Многу жени се страствени љубители на шорцеви. Ова не е изненадувачки, бидејќи тоа е многу удобен за носење. За среќа, може да се најде модел кој ќе одговара на сите стилови на облека. Оваа сезона особено популарни се Велосипедизам шорцеви, веќе сакан од многу Холивудски ѕвезди. The latest trends of the season spring summer 2019 |

The latest trends of the season spring summer 2019 |

The latest trends of the season spring summer 2019 |

The latest trends of the season spring summer 2019 |

The latest trends of the season spring summer 2019 |

2.Тај-умре

Тај-умре е техника на сликарство, познат на сите нас од детството. Сите што треба да направите е пресврт на платно и потопување во раствор на мешавина од бои. Резултатот е секогаш различни, но секогаш светла. Оваа техника можете само да го виде фотографијата на средината и крајот на минатиот век. Сите хипиците носеше облека обоена во пастелни. Во ‘ 90-тите години, беше популарен т.н. миење, кој исто така беше направен со користење на оваа техника. Дизајнерите нудат многу опции за шарени алишта. Ако имате време и желба, ќе бидете во можност да се создаде ремек-дело на свој.

The latest trends of the season spring summer 2019 |

R13 покажеThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Proenza

The latest trends of the season spring summer 2019 |

The latest trends of the season spring summer 2019 |

R13 шоу

3.Носии

Одговара на сите стилови, бои и дезени — populary трендови пролет-лето сезона 2019. Ова и официјално е на повеќето модерен тренд на сезоната. Изберете обична или lavishly украсени со светли отпечатоци одговара. Сето тоа зависи од вашето расположение. За среќа, дизајнерите нудат многу опции за секој вкус.

The latest trends of the season spring summer 2019 |

Долче & GabbanaThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Долче & GabbanaThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Долче & GabbanaThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Цимерман

4.Жолта

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Жолта ќе се најмодерни бои за сезоната пролет лето 2019. Ова не е изненадувачки, бидејќи тоа е бојата на сонцето. Брендови како што се Tibi и Max Mara имаат издадено модели во монохроматски тимови кои се погодни дури и за дневен изглед. Несомнени предност на оваа боја е дека таа одговара на било тонот на кожата.

The latest trends of the season spring summer 2019 |

TibiThe latest trends of the season spring summer 2019 |

MillyThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Marissa Webb ОдморалиштеThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Carolina Herrera

5.Sequins

Сјајот, сјај, гламур во мода повторно. Светкавиот фустани, костуми е совршен начин да се облекуваат во следната сезона. Благодарение сјајот и разни sequins, ќе Блесне секогаш, без разлика од каде што дојде од.

The latest trends of the season spring summer 2019 |

ХалпернThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Сали LaPointeThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Сали LaPointeThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Христијански CowanThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Алена Akhmadullina

6.Животински печати

Продолжува трендот на зимски мода.

Новата власт брод во животно отпечатоци. Леопард, змија, тигар, Зебра, итн. без Разлика дали ќе изберете една дизајн или комбинираат неколку ќе биде. Едно нешто е јасно дека ова е вистински бес.

The latest trends of the season spring summer 2019 |

Том ФордThe latest trends of the season spring summer 2019 |

, Долче & GabbanaThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Петар ПетровThe latest trends of the season spring summer 2019 |

Грета КонстантинThe latest trends of the season spring summer 2019 |

BurberryThe latest trends of the season spring summer 2019 |

, Alice+Olivia

Биде модерен!

Theme by Anders Norén