моден

Најдете и се корегираат: 10 blunders на стил |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Еден парадокс, но некои модни трендови се во спротивност со концептот на добар вкус во облека. Уште една потврда на она што мода не треба да го следат слепо. Ако вашата цел е да се создаде навистина Стилски начин да се избегне десет грешки за стил.

1. Тренерки и потпетици

Тоа изгледа смешно. Тоа не е Спорт-шик. Погледнете за себе, каде е шик? За комплет “Теди костим + брендирани торба” е, исто така, да се заборави засекогаш.

Find and correct them: 10 blunders of style |

2. Висок Камшик и фармерки со низок пораст

Додека таква комбинација е навистина во тренд, но ова не стане повеќе стилски. Во најдобар случај, луѓето ќе мислат дека ќе имаат заборавено како да се погледне во огледало, во најлош случај осомничен за не премногу строги морални принципи. Пред напуштање на куќата мора да се наведнуваат надолу, да се седне и да се провери или да се види дали долна облека.

Find and correct them: 10 blunders of style |

3. Тенок и проѕирен leggings

Leggings стана апсолутен хит во светот на модата. Тие се удобно, изгледа привлечна и стилски, но само во случај кога тесни и носи под туника, долга кошула, маица или фустан. Да ги користите како панталони не, тоа е невкусна. Во комбинација со кратки врвот проѕирен leggings личи хулахопки и заборавив да носат здолниште.

4. Премногу отворено облека

Универзален стил на владеење: можете да го отворите или горниот или долниот дел. Но, мини здолниште + резервоарот врвот со длабоко деколте – совршен кандидат за титулата на повеќето невкусна облека. Покрај тоа, многу е вулгарен. Ако вашиот очекува еден Френк работа, на одмор треба да биде скромен.

Find and correct them: 10 blunders of style |

5. Многу декорација на облека

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Sequins, декоративни патент и копчиња, rhinestones, sequins, лакови, cut-испис – овие предмети може да изгледа убаво и стилски, само ако сето ова не ги красат еден фустан. Изобилство на декоративни елементи многу поевтин начин и повеќе погоден за деца облека.

6. Overkill со додатоци

Дури и ако имате многу убави и скапи прстени, приврзоци и нараквици, тоа не е неопходно да се покаже сите. Од ова, дури и најскапи дијаманти чини да се биде евтина имитација. При изборот на прибор за облека, важно е да се запре во времето.

Find and correct them: 10 blunders of style |

7. Incongruous отпечатоци

Торба polka точка блуза во plaid панталони и шарени кошмар на стилист. Од овој микс dazzled, но за да се јавите на тоа стилски не се осмелуваат. Ако се двоумите, заврши работа-се печати на еден-боја на облека. Во модни списанија тоа е можно да се место на успешна комбинација на неколку модели.
Find and correct them: 10 blunders of style |

8. Премногу долги панталони

И покрај лудост за фармерки што е во мода Широк нога панталони и бел bottoms. Изборот на нив, не се изгубени должина. Панталони влече по подот изгледаат смешно и нејасна. Покрај тоа, брзо губат форма, искината и валкана.

Find and correct them: 10 blunders of style |

9. Чевли со отворени носот

Иако тие изгледаат елегантно, постојат неколку “buts”. Прво, тие не се модерни, второ, треба да бидете сигурни дека прстите не штрчи премногу далеку. Во третата, ќе треба време да се откаже од нив, ако отворен spout силно се протегала. Тоа е невозможно да се носат такви чевли, чорапи, хулахопки, и дури и footsies.

Find and correct them: 10 blunders of style |

10. Јакна со мини здолниште или панталони

Овој комплет стилски, но исто така и со резервации: на врвот треба да биде подолг здолништа или шорцеви, или да му даде впечаток дека сте заборавиле да се стави на дното.

Theme by Anders Norén