моден

Молив здолниште: свежи слики, комбинации за пролет и лето |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Молив здолниште е еден од ретките предмети за облека, што се нарекува база. Сестран модел кој правилен пристап ќе биде соодветно, во секоја ситуација и во секое време од годината, а не само во пролет.

Молив здолниште: одлична за работа и во секојдневниот слики

За прв пат, вградени стилови на здолништа се појави во 20-тите години на минатиот век, и Општо омилен молив здолниште почна со поднесување на Christian Dior, која се разви популарен стил уште во 1940-m година.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Денес молив здолниште жените да носат на работа, на состанок, да се сретне со пријатели, во кафулињата, во театар. Модели на здолништа престана да биде исклучително строги и деловни. Преку различни бои и широка палета на ткаенини од која шие здолниште, секоја девојка ќе се најде на нејзиниот совршен модел за секоја прилика.

Избор на боја во зависност од сезоната

Современи дизајнери често експериментираат со боја. Ова ви овозможува да видите молив здолниште не е само класичните основни бои, но исто така, релевантни во тековната сезона на светли и пастелни бои.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

    Пролет е одличен избор е сив, јоргованот или тиркизна молив здолниште со шлиц на нога линија. За есен и зима одговараат топли бои како црна, terracotta или Бургундија. Во однос на летната сезона, на избор на боја е речиси неограничен. Сепак, светла здолниште, ќе треба да изберете врвот тивки тонови.

Што да се носат?

Главната карактеристика на молив здолниште, за разлика од здолништа на другите стилови е заострените одговара дека му овозможува на ткаенини поставени блиску до телото. Најдобро за овој стил се вклопува во густа ткаенина, кожа.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Класичен

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Носат молив здолниште, можете да блузи, тенки џемпери, тесни-фитинг turtlenecks. Работи untucked ќе сокриј мала слика недостатоци и нагласи скриена во совршена форма. Па, ако здолниште е висока половината. Стандард чевли за овие здолништа се смета за сандали, чевли или револвер глуждот чизми.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Во стилот спорт-шик

Можете да отстапуваат од класичните слика. Доста креативен изглед молив здолниште со baggy џемпер или switchtm и патики, Chelsea. Па таа веднаш се претвора во многу луксузен модерен работа. Најважно, на ист начин и нешта се создадени за спорт и бизнис или романтичен стил.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Монохроматски-Погледнете

Друга опција е да се направи збир на здолниште и врвот на иста боја бела изгледа спектакуларно. Ако сте одбрале вкупно црно-лак со кожа молив здолниште (Слабеење, elongates силуета), дека комплет не изгледа досадна можете да додадете боја на додатоци, чевли, торба, очила, или само црвен кармин.

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Pencil skirt: fresh images, combinations for spring and summer |

Како да се должината за младите девојки се прифатливи над колената, и дека постарите жени треба да изберете здолниште MIDI. За визуелна едноставност, молив здолниште достапни во плакарот, ќе им даде можност да се создаде различни слики.

Theme by Anders Norén