моден

Модерен женска јакни, блејзери, outwear пролет-лето 2019 |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Види наслов на статијата, многу дами се случува да се каже дека не постои такво нешто како “жените палто” и треба да се користи терминот јакна. Јас се уште се задржуваме на тоа право, како што некои прилагодувањето на женска конфекција, како што е познато, е многу потсетува на палто.

Што е разликата меѓу жените јакна палто? Јакни може да имаат многу различни стилови и модели на шиење, додека палто, впрочем, е повеќе класичен опремени јакна.

Јакна во женска гардероба-таа одамна е речиси повеќето потребните работа. Во топлата пролет се информации за времето или летните вечери, јакна може да бидат многу корисни, и тоа ќе се изгасне и нема да ги расипат вашата облека.

Сега ќе ви кажам и да ви покаже каков вид на јакни ќе бидат релевантни во модна сезона пролет-лето на 2019.

1.Исечете јакни.

Главниот тренд на пролет / лето на 2019 ќе се кратки јакни и Bolero. Должина на ракав може да бидат различни: кратки, три квартал или долги ракави. Уште една карактеристика на оваа сезона дека речиси сите модели на јакни се великодушно украсени. Тоа може да биде на различни цветни печатење, rhinestones, sequins, итн. Јакна оваа сезона треба да биде светла и видливи прилог на вашата слика.

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Tadashi-shojiFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Долче&GabbanaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Josie-natoriFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Долче&GabbanaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Меквин АлександарFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Александар МеквинFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Alice+OliviaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

, Reem Acra

2.Јакни повик.

Исто така, не помалку важно, оваа сезона ќе стане лабава јакни, без копчиња и, ако јас може да се каже така, квадратен облик. Јакни мазна шиење без undercut на задната страна е многу удобно како секојдневна облека, а за вечер испис.

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Emporio ArmaniFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Долче&GabbanaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Долче&GabbanaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Шанел

3.Tuxedo

На женска tuxedo е издолжено јакна. Оваа сезона tuxedos се многу важни и популарни. Не само класични, едноставни прилагоди ќе биде во мода. Вие можете безбедно да се избере продолжен јакни од различни ткива. Голем плус, ако tuxedo не е обична, како што е вообичаено, и со голем број на отпечатоци, од светли ткаенини, за украсување на lapels или ракави, итн.

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Roberto CavalliFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

, Alice+OliviaFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Altuzarra

4.Тексас јакни.

Тексас облеката, или облека направени од тексас, веќе долго време го освои светот, благодарение на нејзината флексибилност и погодност. Е облека што е повеќе погоден за секојдневна секојдневен стил. Оваа сезона е многу релевантно за женски јакни од сина или тексас комбо.

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Off-бели-пролеттаFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Ребека Тејлор,Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Гучи,Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Karen ВокерFashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

, Mara Хофман

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Fashionable womens jackets, blazers, outwear spring-summer 2019 |

Karen Вокер

Биде модерен!

Theme by Anders Norén