моден

Модерен фустани за цела пролет-лето 2019 нова |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Модерен фустани за цела пролет-лето нови 2019

Година доаѓа до крајот, па не е далеку надвор топли денови, Сончев прошетки и спарно на зајдисонцето. Тоа ќе биде можно да се отстранат со топла облека, заборавајте за чизми, ракавици и капи. И ова, пак, значи дека ќе дојде време за светлината фустани, убави и живи модели, и заедно со нив, на леснотијата и летот на фенси. Важно е да се запомни и да знаат во мода за целосна — тоа не е многу различен од сите други мода. Зошто не се толку многу брендови да се создаде добар избор на играчки што може да се носи во различни ситуации?

Бидејќи во модата за целосна индивидуално внимание од дизајнери, а потоа patroescu и seamstress треба да се посвети на сечење. А во најлош случај, или на т.н. “оператор-големина” модели на шие облека побрзо, полесно, а со тоа и поевтино – со модата за комплетна случај: треба да се биде експерт во својата област. Добрата вест е дека дизајнерите се веќе почна да го поставите модни трендови за целосна-на пролет и лето 2019.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Од овој член се занимава со модерни фустани за целосна светлина работата на дизајнерите во различни делови на светот за мода фустани за целосна пролет-лето 2019:

    Вечерните фустани презентирани на Либански дизајнер Zuhair Мурад облека во тој момент, не само Taylor swift и Ivanka адут; Марко Monsun (Moonsoon) лансираше линија на романтични фустани секој ден; Австралиската етикета Dotti зеде лето tunics; И германски дизајнер Сали Sahne присуствуваа на прашањето за тоа како целосна жените е најдобро да се погледне во канцеларијата.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

На прв поглед, задача на изборот на облека се чини едноставна, но како да се знае кои бои и отпечатоци во фустани најдобро ги истакнуваат вашите предности и кријат недостатоци? Тоа често се случува, дека фустан со интересен печати на манекен или на екранот изгледа добро, и не изгледа така убаво кога монтирање. И како ќе се разгледа, дали да се избере светли бои и како да се комбинираат бои? Не толку одамна на правилата на комбинација на бои е изменет и сега живееме во време кога ќе може да се комбинираат за нешто што сакате, треба само да се сеќавам на неколку едноставни правила. Исто така е важно да се избере вистинскиот фустан, под случај. Она што стил намалување на фустанот ќе бидат неформални или само повик и стана толку интересно секојдневен стил, и што подобро да се носат на работа во канцеларија или на состаноци?

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

За оние кои сметаат дека современото секојдневен стил секојдневен фустани е виси cardigans и топла мини на слаби девојки, облечени во спротивно – ние може да ви каже дека тоа не е така. Модерен фустани за цела пролет-лето 2019 подготвени за вас е големиот избор и слични облека во која ќе бидете во можност да уживаат во градот прошетка, шопинг и во потрага убава и модерен. Што да се избере, да оди на прием или вечера во наредната година? Вечерните фустани, обично се користи во ретки и значајни настани, кои наметнува посебна одговорност за својот избор. Моден формално фустани во престојната сезона нема да се промени многу, едноставно шик стил и убавина долго едноставни линии остануваат, но сето ова се додаде малку Сјај за најновите колекции од Ели Сааб и екстраваганција врвни дизајнери како Карл Lagerfeld и Александар Ванг. Тоа е сите многу важни прашања, но, можеби сè е во ред.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Изберете фустан за масти жените пролет-лето 2019: совети од дизајнери

Како што е наведено погоре, дизајнери, модни целосна мора да биде крајно внимателен кон детали и да се мали детали кои ќе го направат било фигура во фустан е неодолива и пожелно. Со цел да се обрати за последните случувања во областа на модата за целосна, се однесуваат на совети Ешли Nell Tipton, од Американското ТВ шоу Писта (Проект Runaway), во кое младите, кои имаат аспирации и многу талентирани дизајнери се натпреваруваат во нивната уметност. Ешли Nell Tipton (на сликата) од своето детство е завршена и да стане дизајнер беше предложено дека недостатокот на добар квалитет на облека.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Во неодамнешното интервју за Vogue Крива 15 Декември 2019 таа даде следниве совети за модерен фустани за цела пролет-лето 2019:

Најважното нешто во фустани за целосно е дека тие треба да одговара на стилот и шик, но во умерени количини – само тогаш, фустани ќе биде уникатен, светлина и опуштено. Во фустани на следната сезона еден од основните принципи треба да бидат исти компатибилност на гламур и улична мода, како гламур (светла, сјајна, со многу додатоци слики) потонале во заборав, но без нив, не – но со додавање на улица мода (едноставна и малку груб), на гламурозен Сјај е намалена, и фустанот е подобро од тоа. Не се плаши од бои! Само бела или само црно – минатиот век. Сега е важно да не се плашат да експериментираат, да се издвоите од толпата, и светол фустан дефинитивно ќе го донесе за среќен сопственик во добро расположение за целиот ден/вечер. Не плашете се на обрасци и мешање на ткаенини, кој беше направен на почетокот да не се меша. Прочитајте повеќе за модели подоцна во статијата, но тука можам да кажам само дека по обична облека и облека со шари или фустан на интересни и необични материјали, а вториот. Храброста во мода следната година. Не помине до смешни здолништа што изгледа на прв поглед премногу радосна или не се погодни за вашата фигура. Тоа е особено важно да не помине универзална фустани-здолништа кои ќе биде и практичен и убав во престојната сезона. Никогаш не треба да заборавајте за додатоци, бидејќи тие ви даде расположение на фустан, чевли, ремен, нараквици. Фустан да се избере, многу е важно, но, Сјај и сјај тоа може да даде само добро избрана фризура и кармин. И конечно: изберете Музата. За модна инспирација. Секој ден. На пример, за Ешли, ова Музата е Ози Озборн.

И кој ѕвезди плус големина ќе се избере? За едноставност, а изборот може да се листа меѓу убава сопственици на убави форми со следново: општеството Ким Kardashian, пејачката Ники Minay, пејачката Џенифер Хадсон, пејачка Марија Јане Blige, актерка и писател Ејми Шумер. И за крај, најважното правило, и Одборот доверба. Во прилог на убава облека, вашите додатоци, фризура и кармин е од витално значење за правилен однос и добро расположение. Среќно во изборот на фустан!

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Бои и отпечатоци од мода фустани за целосна пролет-лето 2019

Модерен фустани за цела пролет-лето 2019 ветување да се шарени и интересни. Сепак, како и во сите времиња, секој треба да се печати да се применува на различни начини во зависност од облиците бидејќи форми се полни со девојки се различни. Во оваа статија ќе биде посветено внимание, во прилог на Општите трендови за целосна девојки, бројките од типот “hourglass” и “Apple”. Фигурата на “hourglass” е комбинација на широките колкови, голем биста и релативно тесен појас, додека фигурата на “Yabloko” претставува широки колкови, половината потесен од колковите и биста/рамената се потесни од бистата линија.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Прво, ќе фустани се применуваат во контрастни бои. Ако порано се претпоставува дека целосно одговараат само обична и монохроматски фустани, но сега, комбинација на контрастни бои ќе биде насекаде. Но, сепак, постојат некои правила за овие отпечатоци, кои ќе бидат дискутирани подолу.

Второ, ќе трендовски светла и смели бои. Покрај тоа, предност ќе се даде на комбинација на контрастни бои, овие бои ќе биде светла и необични. Пролет и лето бараат забава бои!

Третата карактеристика на следната сезона е употребата на единствени модели или отпечатоци. Дали Индискиот мотиви цртање со хена, Азербејџан патлиџани, Јапонски Сакура, или Перуанскиот лама. Обрасци и печати треба да биде полн значење и оригиналност. Исто така, важно е да се напомене дека во последните модни ревии на бои беа многу богати. Не пастелни и бледи нијанси. Длабоко боја, принудувајќи се да се фати очите – трендот на идната сезона.

Во случаи каде предност се дава на геометриски цртежи (за разлика од оригиналните обрасци, кои се дискутирани погоре), на пример за печатење мора да биде асиметрична. Не симетрич-ност, заборавајте за тоа. Најверојатно, таа наскоро ќе се врати во мода за целосна. Прилог на модели, геометриски цртежи, постојат природни мотиви. За нив, како што е невозможно да се заборави. Оваа сезона ќе преовладуваат цвеќиња и сите други цветни мотиви, но не и нужно во извршувањето на апстрактната уметност. Само апстракција, со навестувања на шик и модерноста.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Како и за што повеќе фигура. За бројките од типот “Apple” и “hourglass” не е препорачливо да се уште да се направи избор во корист на широк модели, отпечатоци или цртежи. Овие типови на личности, треба да се обидете да го изберат монохроматски модели, отпечатоци или цртежи. Ова правило се однесува најмногу до сопствениците на такви високи бројки додека мал сопственик личности од типот “Apple” и “hourglass” може да експериментирате со широк модели и дизајни.

Сепак, по читањето на овој Одбор, жените со овие типови на личности не да се направи избор во корист на црна, беж или било која друга бледо и unexciting монохроматски. Монохроматски не значи монохроматски. Бои може да се игра, се комбинираат со ткаенина (на пример, додавање да се облекуваат полу-чиста или openwork). Во следната сезона на бои треба да се светли и живописни – направи избор во корист на светла и единствен монохроматски, следете ги бои, кои ги инспирира, и обидете се да не запре таму.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Стилови на модата фустани за целосна пролет-лето 2019

Говорејќи на стилови на модата фустани за целосна ние имајте го на ум следново трендови, кои беа презентирани од страна на дизајнери во својата последните модни ревии за пролет и лето на 2019 во однос на долниот дел на фустанот (или здолништа), на подиумот во тоа време беа полна со сите видови на здолништа-моливи и здолништа разгореа на коленото. Тоа е коленото должина е во можност да се сокрие unworthiness на фигурата и нагласи придобивките на саканата вредност.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Важно е дека во прилог на фустани, сите дизајнери додадете појавување boleros и јакни за вашата облека и да го даде расположение. Boleros и јакни за следната сезона се претставени како модели до половината, и модели под тоа е класичен јакни.

Проѕирен детали се уште се одличен декор алатка за да го означите саканиот делови на фустани. Податоци проѕирни делови се користат во третманот на горниот дел на фустани, јаки, ракави. Хит и секси пресврт во овој третман е фустани a La Ким Kardashian кога чиста оди на страните на фустан, од врвот до дното, на тој начин, од една страна, создавајќи една многу заводлива начин, и со другата рака изработка на слика потенок.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Топ фустани сведени на градите, притоа фокусирајќи се на предностите на покомплетна слика. Многу важно: во време кога тоа беше се верува дека жените треба да носат фустани многу чисто baggy cut – далеку во минатото! Денес спротивното е точно: слаби девојки носи baggy и shapeless фустани, како и целосна сакаат slinky фустани. И во новата сезона – не торби и голема сексуалност. Ако зборуваме за деловни и / или канцелариски фустан, тогаш, се разбира, сексуалноста треба да биде помалку од (тоа може да се прилагоди од страна на должината на фустанот, ткаенини, бои, длабочината на деколте), но се уште не masculatory. Бидејќи ние дојде да зборува за длабочината на деколте, во идната сезона ќе биде модерен notched cutouts и заокружен, тече линии.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Конечно, две од главните моменти на фустани за целосната во новата сезона, две годишен трки. Првиот е чипка. Тие остануваат неопходен инструмент во декорација на фустани – тоа се ракавот, јака, деколте, полите или внесува во фустан (може да биде во комбинација со транспарентни инсерти, кои се споменати погоре). Второто е нешто ново, тоа е веројатно да победи љубовта на сите жени. Е летање-fluttering фустан на светлина ткаенина, како сатен и chiffon, понекогаш во комбинација со pleated здолништа.

Во овие фустани важно е дека сите линии во фустан е мазна, и на рабовите на здолниште може да бидат асиметрични (на пример, долго во задниот дел) и необработени (зависи од ткаенина, не се погодни за pleated здолништа). Во овие фустани светла, лето бои и деликатна цветни мотиви. Ве молиме имајте во предвид дека леснотија до овој фустан може да им даде надеж да ја здолниште, petticoats, направени од иста или полесни ткаенина иста боја, тон или semitone полесни од здолниште себе.

И едно последно нешто – не заборавајте за ракави, тие се утврди како успешно да седат на фустан за вас. Ако имате големи раце, изберете долги ракави, со ракавите три квартал или проѕирен, чипка ракави. Отсуство на ракавите како и тоа не е важно, но во овој случај се облекуваат мора да се величествени да го привлече вниманието на прво место.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Тренди tunics за комплетна пролет-лето 2019

Tunics за целосната за пролет-лето 2019 различни од минатата сезона поради присуство на Ориентални мотиви и леснотија на ткаенини ќе биде дури и повеќе се чувствува. Во прилог на ова, пролет tunics на лен ткаенини или други непроѕирни ткаенини совршено ќе се дополнуваат секојдневниот стил.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Мода обичните фустани за целосна пролет-лето 2019

И конечно, добивање на повик фустани, најважно е да се сетам на сите вашите омилени совети во претходните делови, и нека вашата имагинација, инспирација и расположение, да се комплетира вашиот изглед. Светла модели, асиметрични отпечатоци, длабоки бои, микс на контрасти – сè треба да се донесе да се носат! Се сеќавам мали трикови за различни типови на личности што биле опишани тука и не заборавајте да се комбинираат и, исто така, ткаенина.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Главните трендови во секојдневен фустани – користење на различни цветни дезени, три четврт ракави, ретро стилови во monochromatic бои со контрастен медиум во големина модели на нив. Не оди со трендот на минатата сезона, што сигурно ќе оди во иднината – фустан-кошула. Бидејќи бели и шарени фустани-кошули за целосна трансферот ќе биде тешко, јас предлагам светлина ткаенина во голем плоштад или лесно фармерки.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Тренди и бизнис канцеларија на фустани за цела пролет-лето 2019

Заводот и бизнис фустани за целосната во новата сезона полн со голем број на нови и интересни дополнувања. Основното правило е да не се скрие слика и обидете се да најдете која тенка линија помеѓу јасно се вклопуваат во кодекс на облекување малку и да си дозволи слобода на стил. Според ова правило се вклопуваат совршено фустан хитови доаѓа пролет – со наводно посебна врвот и bodycon директно здолниште (на сликата). На врвот е направен на таков начин што тоа се крие фигура недостатоци и нагласува достоинството: создава илузија на тенок половината.

Како и за тренди cutouts, на cutouts ќе се користи претежно круг и плитки, но постојат различни јака третман, во зависност од случајот: сатен работ врвот, крзно јака или вратоврска.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Модерен вечерни фустани за цела пролет-лето 2019

Секоја жена сака да изгледа домот и стилски, па дури и ако нејзината фигура е далеку од идеална. Вечер фустан е она што може да го даде тоа чувство на секоја жена.

Постојат неколку правила на новата сезона, која ќе ви помогне во изборот на вечер фустани:

    Peplum и drape совршен за поголеми жените; Не користете тимови кои се премногу силно украсени со камења или sequins, прекумерна ruches и flounces – тие само ќе ја влоши начин; Помалите модели, ниска отпечатоци. Ако сакате да користите одредена шема, печати или цртање, пожелно е дека тоа беше само на една страна или само во градите; Макси здолништа пожелно повик или ruckleshaus надолу. Не mini! Обработка во портата во облик на круг или форма; Совет: за слабеење долна облека ќе ве направи неодолива во една вечер фустан; избегнувајте бела и светли бои. Ако сакате да се биде модерен во новата сезона, користете светли и длабоки бои.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Нежно се топи последните кул дена од денот на донесувањето зима, можеби тоа е време да се размислува за она што вид на облека ќе се промени надолу во наредната пролет. Но, одразот во огледалото не е среќен, и исхрана не го донесе посакуваниот резултат, и тука веќе и лето е зад аголот. Не грижете се, тоа е време да се сврти недостатоците во предности. Ние ќе им даде некои корисни совети за целосна дами кои ќе ви помогнат во изборот на најдобрите фустани за сезоната пролет-лето на 2019.

Изберете целата должина се облекуваат жените пролет-лето 2019: совети од дизајнери

За жал слабото модели, во ерата на нивната доминација во светот на модата дојде до крајот. Повеќе познати дизајн куќи креирате колекции на плус големина големина. Во трендот на заоблен и природна убавина.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Но, сето ова не значи дека сопствениците на таквите форми може да се стави на било која се облекуваат и да бидат горди на себе. Треба да се избере надлежните слики кои ќе ги истакнат вашите предности и кријат слабости.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Дизајнерите се препорачува прво на сите да се избере облека големина што одговара на последните трендови од светот на модата. Фустан неколку големини поголеми ќе не направи да изгледаат повеќе тенок верувај ми. Топ дизајнери препорачуваат оваа сезона да остане на фустани, А-линија, стилови без сечење на половината фустани-trapezes, можете да го користите акцент на деколте.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Дизајнери препорачуваат да остане на фустани, А-линија, стилови без сечење на половината фустани-trapezes направен од природни ткаенини. Отфрлите сплетам, сомот, сомотски.

Што се однесува до деколте ќе изгледа подобро со V-форма, но плоштадот спротивното — визуелно потешки рамо појас, изложување сте во најдобро светло. Ткаенина е најдобро да се користи природен памук, лен, chiffon, свила, faux кожа е вистински.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Persona non grata во вашиот плакар треба да биде поврзана, сомотски, velveteen. Боја е подобро да се изберат пастелни, не користете премногу спротивставени отпечатоци, важничене и draping. За да се заврши се погледне, вие треба чевли и сандали со високи потпетици кои ќе ви помогнат да се погледне потенок, како и на оригинални додатоци (марами, спојки, ремени).

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Она што боите и отпечатоци на фустани за целосна пролет-лето 2019 мода?

Во изборот на бои треба да ги следат главните трендови на новата сезона, контраиндикации за сопствениците на големи големината не е достапна. Може да остане како живописни бои — црвена, жолта, виолетова, бела, особено тренди оваа сезона и нивните меки сенки. За отпишување треба само да се хоризонтални ленти кои визуелно ќе изгледа масти, големи цртежи. Предност се дава на вертикални ленти, мали грашок, кафез.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Тренди бои за сезоната пролет лето 2019 — бела, црвена, виолетова, исто така, релевантен е во пастелни бои. Вертикалната црта е веројатно најдобро решение за фустани големина XL и погоре.

Изборот на модерен печатење не се ограничи себе си, да се откажат лоша навика да носи темни, да останат надвор од вниманието на јавноста. Вез, лакови, за разлика ремени треба да стане составен дел од вашиот имиџ.Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Она што стилови на фустани за цела пролет-лето 2019 мода?

Стилот на облекување треба визуелно да се повлече на силуета на сликата. Неопходно е да се откаже премногу тесна, но се вклопуваат е уште подобро да се избираат директно. За да го скриете стомакот ќе ви помогне-линија фустани. Исто така е многу корисно да се погледне одговара со висок појас, заврши фустан-кутии.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Совршен стил на облекување за cuppy торта фустан-а-линија. Должината на фустанот е подобро да се избере под коленото.

Baggy модел подобро да се исклучат од гардероба, спротивно на мислењето на многу жени, тие не се кријат полнота и го направи слика на големи и shapeless. При изборот на должина тоа е подобро да остане на фустани во подот или под коленото.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Она што tunics за комплетна пролет-лето 2019 мода?

Туника е вистински најде за било каква гардероба, вклучувајќи бујна дами, тоа ви помага да го скриете стомакот, бутовите и малициозни “спас” на двете страни. Тоа може да се комбинира со фармерки, темни панталони.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Туника многу добро решение за бујна убавица. Најдобри во комбинација со темна туника, исечете панталони.

Тоа е подобро да се избере умерено во непосредна близина се намали, А во облик на силуета, директно нога. Носат твое со исече панталони на темна боја.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Што се неформални фустани за целосна пролет-лето 2019 мода?

Изборот на повик се облекуваат ќе се фокусира на белите дробови модели директно намалување направени од памук или свила. Ќе биде удобно во нив, дури и во топлина. Заврши изглед со светли појас дека ќе контраст со боја на фустан.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Во пролетта може да се комбинираат со кожна јакна, јакна, јакна. Исто така, обидете се фустан кошула, многу удобен за носење и женски и убава. Деколте е подобро да се користи V деколте, тоа ќе ви помогне вешто нагласи градите.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Она што бизнис и канцеларија фустани за цела пролет-лето 2019 мода?

Бизнис сликата треба да се избираат внимателно да се истовремено ги задоволи барањата на облекување и корисна за да се скрие недостатоците на вашата фигура.

Директно одговара, маица, фустан, фустани со висок половината е најдобро решение за бизнис слика. Дополнуваат сликата на додатоци.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Најдобри канцеларија слики за заоблен слика:

    Директно намалување на фустани со висок појас. Бизнис фустан, кошула, по можност со вертикални линии. Посебна фустани со молив здолниште.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

За да се отпишете од е фустани со култури блузи, drape фустани-случаи.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Она што вечерни фустани за цела пролет-лето 2019 мода?

Вечер фустан треба да биде во секоја жена, без оглед на нејзиниот статус и тежина. Тоа мора да се комбинираат елеганција и женственост.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Предност во изборот на слика на вечерта е да им даде на светлината фустани И стил на подот должина. Тие изгледаат многу женствени и елегантни, што сте Кралицата на секоја општествена појава. Бојата е најдобро да се користи monochromatic.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Вечер фустан-во облик на намалување е најдобар избор на вечер облека. Обидете се да не се товар него со вишокот на течности и влажност.

За да се Дополни сликата ќе им помогне на модерен спојки торба, најголемиот дел обетки, но и употреба на многу додатоци не е потребно, тоа ќе тежина на вашиот пат.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Изберете стилски фустан за масти жените пролет-лето 2019

Да се сумираат основни совети кои треба да се следат за да се сопственици на XL големина и над:

Прво на сите, да се ослободи од комплекси за нивните бројки, бидејќи современите трендови од светот на модата не е повеќе фокусирана на големината на “детски свет”. Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Прифаќате и се сакам себе си, со сите грешки. Изберете облека големина, се облекуваат за да помала големина ќе биде премногу да ги собере, додавајќи фигура недостатоци, и повеќе — само да се направи shapeless. Оставете го минатото во навика на облекување скромно, со користење на црно-сива боја шема. Црна боја е можно и ве прави визуелно повеќе тенки, но не треба да биде главен и постојано во вашата гардероба. Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Се откажат трикотаж, сомот, велур, асиметрични, baggy, бујна стилови, овие фустани не ќе ве натера да потенок. Следете ги модните трендови за оваа сезона кога изборот на бои. Ако сте премногу се плаши од светли бои, подобро да се одлучат за исклучени нијанси на светли бои. Се чувствуваат слободни да го користите вертикални ленти, мали polka точки, plaid, цветни печати кои ќе ви помогне да изгледаат особено женски. Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Заборавивте мини фустани, им даде на вашиот избор на должина на колено или се подолу. Ако правилно го изберете ткаенина, тие апсолутно нема да биде жешко во лето. Отфрлите јака стои, тие прават вратот визуелно кратко. Не занемарување на прилог на нивната лакови, модни додатоци, додека пристапување кон минимализам. Тие ќе ви помогнат да ја истакне вашата индивидуалност и да се ослободи vapidity на сликата.Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Неговата главна придружници на сезоната пролет-лето 2019 направи облик, прав, во непосредна близина фустани, фустани со висок појас, вертикални линии. Сето ова ќе ви помогне визуелно да се повлече фигура и се појави потенок.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Исто така, обидете се да користите shapewear, тоа ќе ви помогне да станат посигурни и да се прошири опсегот на употребливи стилови. Само не претерувајте — носи оваа долна облека може да биде штетно за здравјето.

Fashionable dresses for full spring-summer 2019 new |

Се надеваме дека нашите статија ќе ви помогне да се избере фустани за секоја прилика и да изгледа вашиот најдобар.

Theme by Anders Norén