убавина

Мода нокти пролет-лето 2020 година |

Како и мода за облека, секоја сезона моден промени за нокти. Два пати годишно најпознатите модни куќи од целиот свет за производство на збирки на козметика и лак. Се разбира, пролет и лето сезона 2020 година не е исклучок.

Повеќето добро-познати производители на лак се подготвени да ви презентираме најновата колекција на ноктите полирање.

Кои се главните трендови во бои на лак?

1.Најпопуларна боја на сезоната пролет-лето на 2020 ќе биде fuchsia. Ова важи не само за облоги, но исто така и на трендови на модата. Сенката на fuchsia оваа сезона ќе биде еден од главните и мега. Оваа боја може да се најде во секоја колекција и тоа не е чудно што тој стана еден од главните и во козметички трендови.

Fashion nails spring-summer 2020 |

Тренди бои на лак пролет лето 2020-fuchsia

2.Sudovye нијанси. Во Принцип, за неколку години постои некој вид на лудило, во најдобра смисла на зборот, dudovich, беж. Ова не е изненадувачки, бидејќи нијанси на беж, Голи, кафе со млеко изгледа многу благородна и величествени. Оваа сезона овие нијанси на лак ќе станат многу важни.

Fashion nails spring-summer 2020 |

Тренди бои на лак пролет лето 2020-Голи

3.Но, не мислам дека ова лето ќе бидат во можност да се направи само две трендови. Луксузен палета на бои збирки на лак дека е многу богата и разновидна. Дури и ако сте фан на нијанси на fuchsia и Голи, ќе бидете во можност да се најде лак дека ви се допаѓа.

Fashion nails spring-summer 2020 |

Тренди бои на лак пролет лето 2020-OPI колекција наFashion nails spring-summer 2020 |

бои на Модата лак пролет-лето 2020-колекција DiorFashion nails spring-summer 2020 |

Мода бои на лак пролет лето 2020-колекција DiorFashion nails spring-summer 2020 |

Мода бои на лак пролет лето 2020-колекција на ESSIEFashion nails spring-summer 2020 |

Мода бои на лак пролет лето 2020-колекција на ШанелFashion nails spring-summer 2020 |

Мода бои на лак пролет лето 2020-колекција на Шанел

Ние се воведе можете да позначајните новини од сезоната. Сега вие дефинитивно ќе се најмодерни.

Пролет е навистина време за жени. Затоа што во Март го славиме international women ‘ s day — 8 Март. Овој ден е апсолутно сите девојки изгледаат импресивно и зачудувачки.

Во овој член исто така, ќе бидат во можност да се најде нокти за Март 8 да се биде најубава на овој ден.

И се разбира она што е пролет без цветови, ви се молам? Во моето мислење најдобар пролет маникир е нежна нокти со прикажување на сите видови на бои. Понатаму, пролет нокти.

Пролет маникир 2020 година.

Пролет нокти треба да биде многу нежно, со фотографии на цвеќиња, пеперутки, итн. Многу оригинален и необичен изглед нокти со афионот, cornflowers, рози, pansies, лаванда и слично, веќе е да изберете ги вашите омилени цвеќиња и се инспирирана од пролетта расположени.

Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет нокти со цветови афионотFashion nails spring-summer 2020 |

Розова пролет маникир со цвеќиња

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет polka точка нокти

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет нокти со цветови афионот

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет маникир со пеперутки 2020Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет 2020 нокти лавандаFashion nails spring-summer 2020 |

нокти 2020 Пролет глуварчињатаFashion nails spring-summer 2020 |

Пролет глуварче нокти 2020Fashion nails spring-summer 2020 |

Пролет 2020 нокти со пеперутки

Fashion nails spring-summer 2020 |

Лето маникир 2020 година.

Лето маникир, се разбира, треба да се светли и дури и смел. Во лето дами изберете светли бои на лак. Во текот на летото може да донесе најсветлиот нокти идеи. Топлина, сонце, море, сочни плодови, живописни бои-идеи многу.Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Лето маникир 2020 ladybugsFashion nails spring-summer 2020 |

Лето маникир 2020 дланки

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Лето маникир лубеницата 2020

Fashion nails spring-summer 2020 |

Fashion nails spring-summer 2020 |

Лето маникир 2020 sowosky

Theme by Anders Norén