моден

Како да се облекуваат за да изгледаат повисоки и потенок? |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Совршен форми во секојдневниот живот се исклучително ретки, но модерните девојки немаат причина да бидат вознемирени или искуство никакви комплекси. Впрочем, не се доволно трикови, како да ја прилагодите вашата фигура.

Прво на сите, тоа спортови, специјални вежби, масажа, посебен режим на исхрана. Сепак, сето ова е потребно време и сила на волјата. Но со помош на облека што може да се скрие многу пропусти во форма или барем да ги направи помалку забележливи. Тоа облека може да се направи една девојка визуелно потенки и погоре.

How to dress to look taller and slimmer? |

Како да се облекуваат целосна девојка на мал раст

Сам по себе, низок раст не е голем проблем, но во потрага на модели одење благодатно на писта, многу жени се почнуваат да се разгледа мал раст штета. Покрај неколку екстра килограми на еден мал приказ дами станува веднаш видливи, додека во високото девојка која не може да се види.

How to dress to look taller and slimmer? |

1. Прво на сите, треба да се откаже од големи делови: џебови, внесува, lapels. Впрочем, тоа може да ја наруши пропорција на приказ. Истото може да се каже и за ткаенина – тоа треба да биде мала.

How to dress to look taller and slimmer? |

2. Не треба да носат премногу долго фустани, здолништа, палта, таа бројка се чини дека дури и повеќе клеча. Од полите на облека мора да биде видлива чевли и дел од ногата.

3. Не треба да се носи на вратот на јачината на звукот и претерани марами, крзно јаки, тие се визуелно потешки силуета.

4. Главната правило овде е: на облека мора да се формира вертикална, отколку на квадрат. Тоа е, ставовите на другите треба да се движи во нагоре-надолу насока, не страна на страна.

How to dress to look taller and slimmer? |

Затоа, изборот на костими елементи треба да се даде приоритет и да работи на monochromatic и слични бои ткаенини. Ако таков костум ќе изгледа на некој премногу едноставно и здодевно, можете да го красат со свила шамија, во еден долг синџир. Сите овие елементи треба да се создаде дополнителни вертикалните линии да се направи слика и визуелно повисоки.

5. Не знам што друго да правам? Се користи за печатење ленти — таа е исто така во тренд. За кои работи во вертикална лента. Но, тоа е вреди да се размислува дека ширината на лентите треба да биде мала. Премногу широк ленти визуелно создадете спротивен ефект.

How to dress to look taller and slimmer? |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

6. Како за бои, треба да се избере рамнината работи или темни нијанси на различни бои (доведување на сликата за да монохроматски стил), темна боја ја прави слика потенок. Тоа е причината зошто црна облека се многу популарни, дури и многу тенки жените им даде предност на него.

How to dress to look taller and slimmer? |

7. Деколте на фустан или блуза, исто така, игра важна улога. Да се појавуваат повисоки, ќе треба да се откаже круг и квадрат cutouts. Најдобра опција тука е V деколте, тоа визуелно продолжување на вратот и го стеснува тело. Или само да се обликуваат со помош на раслојување во облека и додатоци.

How to dress to look taller and slimmer? |

8. Понекогаш дами, кои сакаат да се погледне потенок, тие се купи облека премногу мали во големина. Ова е голема грешка. Таква облека само ја нагласува проблемот области, но тоа е токму спротивното. Се разбира, носи shapeless облека не е достоен за тоа. Облеката треба да седат на сликата слободно.

How to dress to look taller and slimmer? |

9. Исто така, треба да се запомни дека џебови, внесува, декоративни шевовите во облека привлечат внимание. Следствено, тие не треба да бидат ставени во такви места за да се скрие. На пример, целосна колковите, стомакот.

10. Со цел да се нагласи половината, употреба на тенка ремени, ставајќи ги малку повисока отколку што би сакале.

Што работи кои треба да се обрне поголемо внимание при изборот на облека?

Најдобра опција облека се женски права здолништа, sundresses и фармерки, панталони, без никакви поголеми нерамнини и склопови. По сите, тие одат совршено со речиси било топ – блуза, јакна, џемпер, switchcom, јакна. Иако тие изгледаат прилично едноставна, но може да се најдат храбар, необични комбинации, за појавување на отпечатоци, стилски додатоци за важни состаноци, работа и за одмор.

How to dress to look taller and slimmer? |

Чевли

И ќе ја заврши оваа слика на изборот на чевли. Најдобра опција тука се класични чевли, чизми, глуждот чизми на среден пета, оптоварување пета, стабилна плоштадот пета која ќе додадете неколку инчи на раст. И сите видови на спортски чевли.

How to dress to look taller and slimmer? |

How to dress to look taller and slimmer? |

Облеката може да скрие многу недостатоци, но ние не треба да заборавиме за добро држење на телото. Мазна назад, исправи рамениците, ги крена главата – сето ова не само што ја прави жената повисоки и потенок, но, исто така, покажува својата доверба во нејзината жалба. Тогаш и другите почнуваат да доживуваат на тој начин.

Theme by Anders Norén