моден

Како да изгледаат стилски, без да потрошите многу? |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Како е жена да Изгледа стилски? Често на улиците можете да се обрне внимание на девојка поминува со и размислуваат за тоа како убаво изгледа. И веднаш почнуваат да мислат дека далеку тоа е и работите почитувани до неа, и да фигура ова.

How to look stylish without spending much? |

Дојде дома, се отвори еден шкаф, погледнете во се што постои, и таму, секако, започнете encroachments песимистички мисли. Тогаш како се смири и мислам, добро, сега парите се појавува, па само оди и купи нешто скапи и убави како Бела Hadid.

How to look stylish without spending much? |

И тука е долго очекуваниот плата. Но, парите е тажно и таму ќе мора да го плати или начин. И да остане без еден елегантен скапи фустани. Позната ситуација? Тука, тука.

Ако мислите дека за тоа да изгледа добро и стилски е можно без многу трошоци. И сега никој не зборува за втората рака. Главната работа е да го изберете ја вашата Основна гардероба, тогаш мода и модни додатоци.

Ајде да ја отворите вашата гардероба и внимателно да ги видиш секој малку нешто што го исполнува тоа. Колку не е, не треба.

    “Ова е случај ако јас телесната тежина, јас бев вчера.” “И тоа е само премногу убава за мене, и дека не носи. Добро, тоа е за сите масти”.

И тогаш, се разбира, тие велат дека жените се секогаш полн гардероба и ништо друго да се носи со нив. Ако копаат подлабоко во нивните работи, можно е лесно не само за да се ослободат еден куп на простор, но, исто така, да се разбере она што вид на работа тоа е вреди да се трошат пари. На пример, комплетна гардероба на сива не сме заинтересирани за облека, избледени кошули, носи стари џемпери. Се разбира, овие работи се стилски и елегантен ќе не погледне.

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Само треба да се разбере дека голем број на стари работи во плакарот ќе не направи некој модерен. Фрлете се што не е потребно и ајде да одиме шопинг. Но, прво, ајде да научиме за мали и правила за избор на гардероба.

1. Првото нешто што треба да се разгледа е тип на облик

Треба да се разбере дека дама со прекрасен форми никогаш нема благодатта на slinky резервоар врвот и leggings. Тенка луѓе никогаш нема да го привлече вниманието на донесувањето од страна, доколку се користи во текот на качулка три големини премногу голем. Избере облека според тип на тело. Тоа е уште еден плус на патот на добар начин.

How to look stylish without spending much? |

2. Втората и важно правило — боја

Ние сите се разбере која боја ни одговара, а што не е. Ако видов блуза дека навистина ви се допаѓа, но тоа се чини дека како бојата е малку не се исти. Само — не. Даде назад за консултанти и да се движат на следното продавница можете да најдете подобро.

How to look stylish without spending much? |

Да, тоа е можно да се најде веднаш, но подобро е да се дадат пари за она што навистина те прави привлечна, не дека ќе се носат без многу задоволство. И не се плашат да експериментираат со бои. Со цел да не се изгуби оваа битка со нијанси, мора прво да се знае вашиот тен, и потоа да научат да се комбинираат.

3. Трето правило: важна улога во слики имаат додатоци

Понекогаш само светли шамија или светли чевли може радикално да се промени сликата. И само ремен или појас на облечи промена облека на себе, и позитивно ќе истакнуваат половината.

How to look stylish without spending much? |

Чанти генерално посебна тема. И нека во присуство на само два, но тие треба да бидат скапи. И во комбинација со разни слики ќе им помогне на сите на ист шамија. Така марами малку. Се сеќавам дека бараат стилски е можно без големи трошоци, што е веќе поставен и добро избрани облека само малку ја истакне убавината, чешлање и вашиот Стил.

Theme by Anders Norén