моден

Фустан-маица 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Фустан-маица 2019-2020

Светлината кошула-фустани, личи во нивните намали редовни машка кошула, станува се повеќе и повеќе станува популарен меѓу модата од различни возрасти во 2019-2020 година. Таква облека се многу стилови жените имаат да понудат како строга laconic модели, и повеќе радосна опции со декоративни уреденост.

Шие ова парче со користење на различни ткаенини, нивната боја шеми се многу широк.

Мода се облекуваат-маица прв пат беше претставен на јавноста на познатата Коко Шанел. Од тогаш облека е променет, тоа станаа полесни, имаше многу краток модел со отворени рамена и други стилски детали.

Во 2019-2020 година оваа работа треба да биде во гардероберот на секој вистински fashionista.

Модните трендови,-облечи кошули 2019-2020. Фотографии и нови

Модерната маица, фустан има малку падна рамо линија, најчесто директно намалување и лабава силуета. Носи таков модел со појас или без него, во врска со различни додатоци и модерен чевли на различни стилови.

Обично, како облека, како вистински mens кошула, fastens со копчињата, по целата должина. Сепак, постојат исклучоци, дизајнерите нудат модели со парична казна патентите, или фустани кои се носи на мирисот. Должината на фустанот-маица можат да бидат многу различни — од радосна строгите мини Макси.

Огромна популарност во моментов ужива модел надвор рамо, совршен за топол летен ден.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Облечи кошули може да се носи како посебна облека, или да ги комбинирате со други предмети за облека — leggings, фармерки, панталони, leggings, шорцеви, блузи.

Дека сликата е хармоничен и стилски, препорачливо е да се Дополни тоа со такви детали како:

    широк или тенок појас; ѓердани, белегзии, brooch; шамија.

Постојат многу опции за носење на такви облека, па се погледне во вашиот фустан-маица здодевни или unexciting ќе биде тешко.

Фустан-маица е референца на машка гардероба, па вие не треба да ја полните премногу вашиот начин и многу детали — доволно да ги собереш 1-2 моден додаток.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Модерни бои и отпечатоци shirtdress 2019-2020. Фотографии и нови

Маица фустани доаѓаат во многу различни нијанси. Најпопуларните во годината 2019-2020 ќе биде со користење на боја:

    бела; сина; беж; жолта; Бургундија; виолетова.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Еднакво популарни се фустани-маици со различни печатени:

Мали грашок е девојка со било кој тип на форма. Голем грашок — како овој печати тенок одговара девојки. Хоризонтални ленти — се витка девојка. Вертикални линии визуелно elongates на слика, што го прави повеќе тенки. Цветни украс — погоден за секоја фигура тип. Геометриски украс — ако сликата е голема, полна жените подобро print за да ги носат. Цветни дезени — погоден за секого, да ги направи да изгледаат повеќе радосна.

Модели со светли отпечатоци особено изгледаат добро на витки девојки. Таква облека не е канцеларија опција, но тоа е совршен за прошетки со пријателите и романтични датуми.

Маица фустани со отпечатоци се совршено во комбинација со светло отворени чевли и мали монохроматски чанти. Ако сакате, на сликата може да биде дополнета со еден појас, во која се нагласува на тенки половината.

За пролет-лето сезона треба да се избере фустан, кошула изработени од природни материјали, кои се убаво во прилог на телото и препуштајќи му се на воздухот во е памук, свила, тенка тексас.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Строги фустани-маици мрачно 2019-2020

Фустан, кошула направена во шари, може да се нарекува универзална облека.

Класични опции, на пример облека: црна лента на светла позадина, бела лента на темна позадина. Материјалот модели можат да бидат различни, во зависност од сезоната, кој е наменет за овој фустан.

Во текот на летото верзија ќе изгледаат одлично на модел на светлина бела ткаенина во тенки црни ленти.

За есен-зима можете да ги собереш потоплите фустан со длабоко сина боја или сенка на Marsala, во сива или црна ленти. Таквите модели се совршено во комбинација со било чевли: класични чевли, балет станови, глуждот чизми, ракавици, дебели soled, високи чизми.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Ако сакате да се создаде строга и формално се погледне за статистика, шарени фустан-кошула може да биде дополнета со еден елегантен вратоврска и парична казна кожа за на рака. Исто така, ќе се собере мала чанта во текот на рамо, или спојки од средна големина.

Шарени, т-маица, фустан можат да бидат опремени и имаат бесплатна силуета — втората опција треба да се избере девојки кои сакаат да се сокријат некои фигура недостатоци. Покрај тоа, тенки вертикални линии визуелно да “повлечат” силуета и го прави повеќе тенок.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Популарната фустани-тексас кошули 2019-2020

Фустан во тексас кошула може да се нарече вистински хит на сезоната. Овој пријатен и практични ткаенина како и сите млади девојки и возрасни жени.

Тексас фустан можат да бидат различни:

    строги; класични; романтични.

На истиот популарен модел со кој се одвојува здолниште и фустани, директно silhouettes.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Ваквата облека е совршено во комбинација со елегантен и спортски чевли — фустан на тексас кошула, лесно може да се носи со патики, а се лизга-на чевли, патики. Тоа, исто така, ќе се вклопи лесно отворени сандали, сандали рамни чевли, ballerinas и moccasins. За да се заврши изглед, можете да користите мала торба преку неговото рамо.

Не комбинирајте тексас фустан со чевли на високи потпетици. Ако сакате да се создаде бизнис сликата, се препорачува да се изберат за неа елегантен пумпи ниски потпетици модерен или “oxfords”.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Прекрасен бел фустан-маица 2019-2020

Бела летни фустани веќе станаа класици. Оваа дефиниција се однесува и на фустани бели кошули.

Овој елемент на гардероба може да биде основен, тоа е компатибилен со голем број на тимови: долго јакна, кратка јакна, тексас јакна, црна “црни кожени јакни”, светлина поврзана јакна, мека svetlodom или модерен грб.

Со посебно избрани додатоци и оваа згодна фустан може да се создаде различни слики: бизнис, романтични, атлетик.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Се облекуваат ќе биде од суштинско значење во интензивната топлина, и да се задржи топло во вечерните часови, само треба да се фрли на рамениците на џемпер или јакна. Начинот на кој ќе има помалку од жена или допирање.

Бела маица, фустан може да се пораби од било ткаенини:

    лен; chiffon; viscose; тексас; chiffon; памук; свила; cambric; поврзана.

Храбри девојки ќе сакаат бела кошула фустани со асиметрични се намали, со многу краток предниот дел. Да се направи слика дури и повеќе смели ќе им помогне на “човекот” капа и високи црни чизми.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Популарниот т-маица, фустан во Сафари стил 2019-2020

Главната карактеристика на т-маица, фустан во Сафари стил — едноставноста на своите намали и чувството на удобност кое тоа се обезбедува.

Овој стил се вклопува поголемиот дел од жените, без оглед на нивната тежина, висина, возраст и сл тип. Нешто слично е направено во овие бои: маслиново масло, песок, каки, беж, кафеава, сива, terracotta.

Фустан има доста строги намали, ракавите може да биде долго или кратко. Задолжителен елемент е појас — тоа може да биде тенок рака accentuating половината, или широк ремен со голема тока.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Особено стилски овој фустан ќе изгледа со мебел во стилот на “воена” — метални копчиња карактеристичен облик.

Дополнуваат сликата на вистински ловци ќе ви помогне cravat на парична казна свила, капа со мали области и груба кафеава кожа појас со големи метални тока. Совршен чевли за оваа облека: мокасини или espadrilles.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Стилски фустан, кошула со јака 2019-2020

Јака е задолжителен елемент на машки кошули, па затоа многу органски изглед и стил на овој фустан.

Видови на јаки може да бидат различни:

    пред; свиок-долу; голема јака; а ruff.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Да се носат таков модел во целосно buttoned, и unbuttoned неколку врвот на копчиња.

Многу убаво да се погледне во широка ѓердан на голи вратот, малку покриени од страна на јаката на фустанот.

Таквите стилови се совршени за бизнис гардероба. Сепак, тоа е малку промена на додатоци и фустан ќе биде совршен за романтичен датум.

Фустан да се носи во лето, на пролет и есен — во студениот период потребно е да додадете longline палто, тесни фармерки или leggings, чизми или високи чизми во стилот на “бори”. За да се заврши сликата ќе им помогне на лесни долго шамија.

Фустан-маица со силна јака оди добро со чисто “машки” додатоци: голем часовник, вратоврска, шапка.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Стилски краток т-маица, фустан 2019-2020

Т-маица, фустан кратко стилови се особено популарни за младите девојки. Тие се идеално одговара за сопствениците на тенки нозе.

Таква облека изгледа особено игрива и храбар, и тоа е како еден човек кошула. Ако сакате, носат слични се облекуваат да се фармерки, шорцеви, leggings, па дури и тесни панталони.

Но во лето треба да се комбинираат со деликатна сандали или сандали, мала чанта и модерни очила за сонце. На вратот може да биде украсена со ѓердан или тенка синџир со pendant.

Убавината на голи раце се нагласи буци нараквици во етнички стил.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Слаби девојки се вклопуваат фустан, кошула со кратки широк здолниште, тоа ќе ви помогне да се направи слика повеќе женски.

За да се потенцира убави Гради, ќе треба да го носат овој фустан со буци ѓердан дека треба да одговара во тон со ткаенина.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Што да се носат со се облекуваат кошула оваа година?

На маица, фустан е еден од најпознатите разноврсна предмети за облека. Комбинираат со други работи многу лесно, само неколку се доволно за да се покаже вашата сопствена фантазија за самостојно.

Сличен фустан во совршена хармонија со фармерки, leggings и шорцеви, можно е да се додаде како држава на уметноста украси и накит.

Еден ризик е дека дизајнерите не се препорачува да се комбинираат со фустан во кошула со искрено гламурозна детали — сјајни чевли и додатоци. Најдобро е да ги собереш му торба и чевли на природни нијанси, оваа слика ќе изгледаат стилски и модерен.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Во студената сезона да носат фустан кошула може да се тесни хулахопки богати тонови, botfortas велур чевли во стилот на “воена”.

Овој фустан е совршено спарени со долга кашмир грб и глуждот чизми со широк пета.

Да се направи слика повеќе незаборавни ќе им помогне на плетени капа или светли земе.

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Dress-shirt 2019-2020 |

Theme by Anders Norén