моден

Дали носи фустани со панталони: трендови, 17 слики, фотографии |

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Неодамна, заборавени трендот на 90-тите години е да се носат фустани со панталони за да се смета од страна на нас како реликвија од минатото. Се чинеше смешни, чудни и многу несоодветни — оваа година е збунет сите карти. Сега, како што е некаде во 90-тите години, повторно во тренд многу од она што беше популарен а потоа се враќа во арената:

    • — бел bottoms и директно намалување; здолниште над панталони; culottes; — раслојување облека; — декорација, облека, декорација дополнителните; е тексас со ленти и печ големи џебови; —

Стилски декорација на вратот

    .

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

За колку време се врати на трендот на раслојување, друго прашање. Но во моментов тоа е она што е. Комбинацијата на фустани и панталони се врати на catwalks, и, оттука, во гардероба на модата.

Што да се носат и како да се носат фустани над панталони?

Јасно е дека не сите фустани се, во принцип, во комбинација со панталони, па така, овој тренд мора да бидат особено внимателни.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

1. Маица, фустан, ја заврши фустан, кимоно и панталони

Наједноставниот решение што ќе ви овозможи да изгледаат одлично и да го следат популарниот тренд да се донесе фустан, маица, кимоно. Тоа обично има boxy одговара, често има цепнатинки по полите која ви овозможува да се комбинираат оваа работа со тесен и широк модели на фармерки и панталони.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

Слаби ќе изгледаат одлично во оваа комбинација е најдобар, бидејќи тоа создава балансирана лак. Ако unbutton неколку копчиња на фустан, неколку да ги собереш и culottes. Сите навистина зависи од должината, модел, слика и потребните вештини стил.

2. Туника и панталони: боја и текстура

Вашите огласи ќе биде вметнат овде од страна на

Сега! Приклучок за AdSense.

Ве молиме одете на приклучокот admin страница за да го залепите вашата реклама код.

Во прилог на т-маица, фустан, може да се носи на туника: краток или долг, да се комбинираат со панталони дури и полесно, бидејќи тоа во принцип бара таков прилог. Овде, повторно, тоа е важно присуството на цепнатинки на страните на фустан, во овој олицетворение, комбинација ќе изгледа особено поволно.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

Треба да се обрне внимание на компатибилноста на бои. Тоа е најдобро да се облекува целосно во една боја, ова ќе создаде ефект на слика интегритет. Или обидете се да експериментирате со текстури.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

Комбинацијата на фустани и панталони во себе е прилично тешко и само улица стил на модата во мода недели — тие често се избере спротивставени комбинација на бои, текстури.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

Ден и вечер се погледне: панталони плус фустан

Сликата на две работи може да биде и ден и навечер. Ако сакате да го пробате овој тренд за една партија, тоа е подобро да не се потпираат на своите способности и да го изберат подготвени, веќе се подготвени и да се поставите, како по правило, тоа е направено од истиот материјал.

Whether wearing dresses with pants: trends, 17 images, photos |

Правење на лак себе, важно е да запомнете една работа: панталони и фустан или здолниште) не треба да ви се претвори во еден квадрат и ја расипам сите впечаток на фигурата. Треба да биде во вечерните часови се облекуваат додадете потпетици, додатоци. Со цел да се реализира ако се направи правилно, тоа е доволно да се погледне во себе си во огледалото, тоа само ќе не лажат.

Трендот на 90-тите години всушност е комплицирано да се изврши и не секој под власт. Бидејќи ако се премногу сигурни во своите способности, подобро да се откаже оваа комбинација. Во новата сезона премногу трендови, и да го поправат своето внимание на една работа.

    .

Theme by Anders Norén